Световен ден на ходенето ще се проведе на 12 октомври в Парка на младежта

понеделник, 07 октомври 2024

На 12 октомври /събота/ Русе ще се включи в Националната спортна проява Световен ден на ходенето 2024. Проявата се организира от Община Русе, Спортен лекоатлетически клуб „Дунав“, Българска федерация „Спорт за всички“ и е с подкрепата на Министерството на младежта и спорта.

Стартът на спортното събитие ще бъде даден в 10 ч. до Вазата в Парка на младежта, като е необходимо участниците да преминат предварително определено трасе в парка с ходене, бягане или каране на колело. В Световния ден на ходенето могат да се включат всички желаещи като за целта Община Русе кани за участие ученици от всички учебни заведения на територията на общината. В края на събитието участниците ще имат възможност да се включат в томбола с награди.

Спортната инициатива се организира за 32-ри пореден път и има за цел да популяризира системните занимания и особено ходенето като физическа активност и неговата роля за здравето, добрата форма, работоспособността и дълголетието на хората, независимо от тяхната възраст, пол, социален и здравен статус. В Световния ден на ходенето Българска федерация „Спорт за всички“ предава като послание към общините призив за насърчаване на повече хора от всички възрастови и социални групи към системни спортни занимания и здравословен начин на живот.

Световният ден на ходенето е проява от Държавния спортен календар на федерацията за 2024 г. по „Програма за развитие на спорта за всички“ на Министерството на младежта и спорта и е в изпълнение на Националната програма за физическа активност и развитие на българското население „БУЛФАР’2021 - 2024”. В световен мащаб проявата е част от програмата на Международната асоциация „Спорт за всички“ /ТАФИСА/.

Последни Новини

виж всички новини >