сряда, 12 май 2021
За първи път Русе ще участва в спортната инициатива “Световен ден на Предизвикателството” 2021. Събитието ще се състои в събота 15 май от 11 ч. в Парка на младежта.
Организатори са Община Русе и Ученическа спортна школа (УСШ). Русенци ще могат да се включат в инициативата, да получат напътствия и да бъдат предизвикани от представителите на различни спортни клубове. Всеки желаещ може да практикува даден вид спорт или двигателна активност поне 15 минути без прекъсване, в зависимост от физическите си възможности. Идеята на организаторите е русенци да прекарат прекрасен и незабравим ден, приемайки спорта като предизвикателство, в което важно е участието, а не победата.
Всички участници, които са се справили с 15-минутното изискване, ще могат да се включат в томбола за спечелването на над 70 награди. Най-атрактивните от тях са въздушен хокей, скейтборд, триколка, спортни раници, фитнес карти и други спортни принадлежности.
Денят на предизвикателството е проява от Националната програма за физическа активност и развитие на българското население „БУЛФАР’2021 -2024”.
Инициативата се организира от Българската федерация “Спорт за всички”.
В петък ще се пръска срещу кърлежи в Парка на младежта
сряда, 12 май 2021
Последни Новини
Кметът Пенчо Милков и „БМВ Тийм Русе“ дадоха начало на автомобилния сезон
неделя, 26 април 2026
Русе отбеляза 100-годишнината на Българския хоров съюз с тържествен концерт
събота, 25 април 2026
Заместник-кметът Борислав Рачев откри беговия сезон в Русе
събота, 25 април 2026
Русе отбеляза 111 години от Геноцида над арменския народ с възпоменателна…
петък, 24 април 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 24 април 2026
Кметът Пенчо Милков удостои с почетен плакет изпълнителния директор на…
петък, 24 април 2026
Авария в тролейбусната мрежа на Русе засегна 7 линии
петък, 24 април 2026
Започва третиране срещу ларви на комари на 27 април
петък, 24 април 2026