СЗ 'КООРС' отчете дейността си за 2014-а

петък, 09 януари 2015

Отчет за 2014 година представи на пресконференция днес в Заседателна зала Специализирано звено „КООРС“ към Община Русе.

Директорът на звено „Контрол, охрана, обществен ред и сигурност“ г-н Светлозар Ненов обобщи постигнатите резултати, като заяви, че общинското звено все повече се утвърждава и развива своята дейност в полза на гражданите. Той представи и кратка презентация, в която представи постиженията в различните направления на звеното.

През изминалия период охранителните групи на СЗ „КООРС“ са охранявали 29 обекта на територията на община Русе и са взели участие в дейността на служителите от ОД на МВР – Русе.

Мотопатрулите са реагирали на 104 сигнала и нарушения във вилните зони, а констатираните нарушения са основно кражби на имущество и метални предмети от разбити вили, палене на огън в населено място и други.

Велопатрулите са упражнявали ежедневен контрол по главни пътни артерии, в парковите на територията на града, крайбрежната ивица на река Дунав и централната градска част.

С помощта на изградената система за видеонаблюдение, се е извършил денонощен контрол на централната част на града, с помощта на които са констатирани 38 нарушения и  задържани 18 нарушители.

Отчет за дейността на СЗ 'КООРС' за 2014 г. - презентация