Талантливите танцьори от Формация "Мираж" отново завладяха публика и жури на международен фестивал в Букурещ

сряда, 22 ноември 2017

Формация за модерен балет „Мираж“ при Общински детски център за култура и изкуство – Русе, участва в провелия се от 17-ти до 19-ти ноември „Bucharest Dance Festival“ в град Букурещ, Румъния.

Талантливите танцьори на Наталия Томова отново завладяха както жури, така и публика.

Балет „Мираж“ завоюва 1-во място в раздел „MTV Dance“ – формация „Деца“, от 9 до 11 години, с танца „Ние дойдохме да танцуваме“. В раздел „Ърбан“, формация „Джуниър“, от 12 до 15 години, също спечели 1-во място, с танца „Усети ритъма“. В раздел „Продакшън Адулт“, танцът „За Русия с любов“, в който танцуват 33 деца от „Мираж“, се класира на II място.

Във фестивала в гр. Букурещ - „Bucharest Dance Festival“ се включиха над 1000 танцьори от Румъния, България, Молдова, Израел и Сърбия и превърнаха дните на състезанието в истински празници на танца.

Над 50 родители на русенските таланти пътуваха и присъстваха в залата, за да подкрепят децата в надпреварата, развявайки българските знамена, както по време на изпълненията, така и на награждаването.