Театрално студио „Маска“ към Общински младежки дом - Русе направи своята премиера

петък, 18 юни 2021

Театрално студио „Маска“ към Общинския младежки дом  представи премиерния си спектакъл „Сцената е моят дом - театрални упражнения“ на 17 юни в камерна зала „Слави Шкаров“ на Доходното Здание.

Пиесата е по сценарий и сценична постановка на ръководителя на групата Мина Маринова, както и по откъси от класически детски произведения. Спектакълът е компилация от театрални етюди, скечове и упражнения с обща тема и бе дебютен за голяма част от театралния състав.

Представлението отразява пътя на детето до сцената и първото представление, любовта към театъра и различните му форми, жанрове, упражнения и театрални етюди. Вдъхновението, което съпътства всяко изкуство, и  очарователната магия на различния - паралелен живот в „театралната кутия“. Включени са и елементи на музикален шоу-спектакъл.

Следващото представление ще се играе на фестивала „Сцена под сините камъни“ в Сливен, а на 28 юни отново ще се представи пред русенска публика, но този път в рамките на програмата на Театрален фестивал „Климент Михайлов“.