Тир-паркингите край Русе са препълнени, има и опашка от камиони на булеварда заради увеличения поток на автомобили

събота, 14 октомври 2023

Поради увеличения поток на автомобили, влизащи от южната граница и напускащи при ГКПП „Дунав мост“, беше образувана опашка от тирове тази сутрин по булевард “България”, съобщи заместник-кметът на Русе Димитър Недев. За да установи причината за възникналата ситуация, той се свърза с директора на ОДМВР - Русе ст. комисар Пламен Първанов и уведоми областния управител Данаил Ковачев, отговорен за контакта с румънските власти. Няма спиране на изхода от България, е потвърдил Ковачев. Спират се камиони за изчакване в град Бяла, както и в областите Велико Търново и Стара Загора заради увеличен поток от южната граница. В момента всички тир-паркинги на територията на Русе са препълнили капацитета си от тежкотоварни камиони. “Благодарение на изградените съоръжения, около 1200 камиона не са на пътното платно, което би натоварило трафика с поне 13 километра”, заяви заместник-кметът на Община Русе.