Tранспортният факултет на Русенския университет чества своята 35-годишнина

петък, 02 декември 2022

В четвъртък се навършиха 35 години от създаването на Транспортния факултет на Русенския университет. По повод годишнината беше проведена кръгла маса на тема „Транспортни системи на бъдещето“, в която участваха преподаватели, докторанти, студенти от факултета и др.
      „Транспортният факултет се утвърди като успешен център за обучение в областта на транспорта и транспортната техника в България. Многобройните ви контакти със сродни катедри и факултети у нас и в чужбина, съчетани със специализираните лаборатории, които предлагате на студентите си, са гарант за качеството на обучението”. С тези думи заместник–кметът на Русе Димитър Недев поздрави ректора на Русенския университет акад. Христо Белоев. Той пожела на учебното заведение да продължава да развива иновациите, благодарение на които е предпочитано място за хиляди студенти.
      След академичното слово на ректора, което откри тържеството, деканът на Транспортния факултет доц. д-р Асен Асенов направи обзор на постиженията му в годините и представи перспективите за развитие. Благопожелания бяха отправени и от Русенската Света митрополия.
      С видео поздрав за празника се включи проф. дтн Александър Сладковски - зам.-ректор по сътрудничеството със страните от Централна и Източна Европа и Централна Азия в Силезийския технологичен университет, и доктор хонорис кауза на Русенския университет.
      Обявени бяха резултатите от конкурсите за рисунка и презентации на тема „Транспортни системи на бъдещето“.  В празничната програма се включиха Фолклорен танцов ансамбъл „Здравец“ с ръководител Димитър Донев и Катя Димитрова,  спортен клуб „Настроение“ с ръководители Иван и Елена Деспотови, Марияна Илиева – студентка от 4-ти курс в специалност „Български език и история“ на РУ „Ангел Кънчев“, и Кристина Петкова - единайсетокласничка в СУПНЕ „Фридрих Шилер“.