Тренировъчен лагер на Badminton Stars Academy в Русе

петък, 28 ноември 2014

Едноседмичен тренировъчен лагер на Badminton Stars Academy ще се проведеот 01.12.2014 г. до 16.12.2014 г. включително в Русе. Тренировките ще се провеждат в спортната зала, която се намира на ул.“ Адмирал  Рождественски“ №42. Домакин на събитието е СКБ „Приста” Русе.

В звездния отбор ще можете да се докоснете до таланта и да се насладите на майсторството на топ-играчи по бадминтон като Стефани и Габриела Стоеви, Мария Мицова. Също така ще се запознаете с младите надежди  Михаела и Дани Палабойкови.

Сестрите Габриела и Стефани Стоеви са завоювали много на брой победи в спортната си кариера. Те са европейски шампионки за девойки до 19г. Заемат престижното 18 място в световната ранглиста за мъже и жени. Само през 2014г. имат пет  шампионски титли - Austrian International Challenge 2014, FZ Forza Slovenia International 2014Spanish Open 2014, Swiss International 2014, Scottish Open 2014 и три вицешампионски титли -  French International 2014, Finnish Open 2014, Brasil Grand Prix 2014.

Последната перла в огърлицата от победи на сестри Стоеви е  убедителната победа на  финала на двойки на турнира по бадминтон от сериите Гран при в Глазгоу, който е с награден фонд 50 000 долара и приключи на 22.11.2014г.

Звездата на СКБ „Приста” Русе – Мария Мицова, която само от няколко месеца се състезава при мъже и жени също има достойни представяния през 2014г. Тя се доказа като преодоля силни противници по пътя към върха - Arzu Delibalta(Турция), Kader İnal(Турция), Ana Marija Setina(Словения), Kerri Scott(Англия), Isabel Fernandez(Испания), Dorotea Sutara(Хърватска).  Само за два месеца тя се качи с 95 места нагоре в световната ранглиста за мъже и жени. А в европейската ранглиста за младежи и девойки е на престижната 14 позиция.