Тренировка по съвместни действия на Военноморските сили и Регионална дирекция „Гранична полиция” се проведе успешно в Русе

петък, 31 май 2019

Днес в Русе се проведе тренировка по съвместни действия на Военноморските сили на Република България и Регионална дирекция „Гранична полиция“със съдействието на Община Русеза предотвратяване незаконен трафик на оръжие и хора по река Дунав.Събитието е посветено на 140-годишнината от създаването на Военноморските сили на Република България.

Официални гости бяха министърът на отбраната г-н Красимир Каракачанов, генерал Андрей Боцев - началник на Министерството на отбраната, контраадмирал Митко Петев – командир на Военноморските сили, генерал-майор Цанко Стойков - командир на Военновъздушните сили, областният управител на Област Русе – г-н Галин Григоров, зам. областният управител на Област Русе г-н Валентин Колев, директорът на дирекция „Ръководство на корабния трафик - река Дунав“ Валентин Христов, директорът на РД „Гранична полиция“ - Русе Димитър Чорбаджиев, кметът на Община Русе г-н Пламен Стоилов и неговият екип.

Русенци и гостите на града имаха възможност да наблюдават тренировка по оказване на съдействие на органите на МВР, РДГП-Русе при овладяване на товарен шлеп и задържане на криминално проявени лица, заподозрени в незаконен трафик на оръжие и хора по река Дунав, както и задържане на бързоходна моторна лодка с криминално проявени лица, заподозрени в незаконен трафик на оръжие и хора по река Дунав. Част от процеса беше и евакуиране на ранен военнослужещ с вертолет.

В събитието взеха участие и ученици от ПГ по речно корабостроене и корабоплаване.

„Специалният отряд на Военноморските сили съвместно с Гранична полиция показаха, че са добре тренирани като проведоха една успешна операция“, заяви в заключение контраадмирал Митко Петев и благодари на всички, участвали в учението.