Tретиране на зелените площи и междублоковите пространства срещу кърлежи

вторник, 23 април 2013

Съобщение

Община Русе започва третирането на зелените площи и междублоковите пространства на територията на града срещу кърлежи.  Обработката, която се извършва от специалисти на фирма „Санси”ООД, ще започне от 27 април (събота) до 1 май (сряда) най-напред в Парка на Младежта, парка на Възрожденците, градски градини Иван Вазов, Батенберг, Дунав, Александър Стамболийски, Оборище, гаров площад, зелени площи и междублокови пространства в кварталите Цветница, Възраждане, по ул. Борисова, бул. „Съединение“, Добруджански квартал, ул. „Тулча“, товарна гара, където зелените площи са окосени и почистени. Третирането ще се извършва в ранните часове на деня, при благоприятни метеорологични условия.

Третирането на останалата част от града и населените места на територията на община Русе ще се извърши поетапно, след окосяването и почистването на зелените площи.

При неблагоприятни метеорологични условия обработките ще се отложат за следващия подходящ ден.

Препаратът Айкън 10 КС, с който ще се извършва третирането е безвреден за хора и животни, но въпреки това се умоляват гражданите да не навлизат в обработваните площи 24 часа.