Три награди за русенския младежки хор от Международните детско-юношески хорови празници „Добри Войников“ 2021

събота, 17 април 2021

Хор “Свети Георги Победоносец” при Общински младежки дом - Русе бе отличен с три награди в 26-ото юбилейно издание на Международните детско-юношески хорови празници „Добри Войников“ 2021 г. в Шумен.

За проявената подкрепа към хоровото изкуство и своите прецизни изпълнения хорът с диригент Мина Влайкова, пианист Божена Иванова и хормайстор Марина Влайкова е удостоен с три награди:

- диплом за отлично представяне и принос в утвърждаването на българското хорово изкуство от кмета на Община Шумен;

- грамота за участие и достойно представяне от Българския хоров съюз;

- Диплом за участие и принос в развитието на детското и младежко Европейско хорово изкуство от Европейската Хорова Федерация с генерален секретар Жан-Пиер ван Авермает.

Международните детско-юношески хорови празници „Добри Войников“ 2021 се проведоха онлайн на 8 и 9 април. С по две изпълнения в тях се включиха 29 хора от България, Германия, Австрия, САЩ, Сърбия, Израел, Румъния, Русия, Испания и Украйна. Хор “Свети Георги Победоносец” се представи със ,,Стара са майка ни ложе” по музика на Тодор Попов и народен текст и с ,,Ботев марш “ по текст на Иван Вазов и музика на Александър Танев.