Три жени с тежки увреждания посетиха Празника на кея със специализиран транспорт

понеделник, 14 септември 2020

На 11 септември 2020 г. потребители на социални услуги по проект „Разкриване на Център за комплексно обслужване на лица с увреждания, вкл. с тежки увреждания в Община Русе“ посетиха събитията на Празника на кея, с които символично бе открита обновената крайбрежна зона на Русе по инициатива на Община Русе и фондация „Русе – град на свободния дух“. Проявите са наречени „Река Дунав – път към Европа“. Три възрастни жени с увреждания, придружавани от сътрудниците по социални дейности, които се грижат за тях в домашна среда, и от екипа на услугата и на проекта, видяха за пръв път обновеното пространство на кея до реката, разходиха се по алеите, насладиха се на изпълненията на самодейните групи и изпълнители. Някой потребители споделиха, че не са виждали кея от 40 години. Разходката на трите дами беше част от изпълняваните дейности по проекта за социално включване на хора с увреждания, потребители на социалните услуги. За първи път те бяха транспортирани до мястото на събитието със закупения по проекта специализиран транспорт за хора с увреждания, наречен от екипа на проекта „бялата лястовица“. Останаха доволни и щастливи от приятно прекараното време на брега на реката.

Проект „Разкриване на Център за комплексно обслужване на лица с увреждания, вкл. с тежки увреждания в Община Русе“, по сключен административен договор № BG05M9OP001-2.008-0003-С01, по Процедура за предоставяне на безвъзмездна финансова помощ BG05M9OP001-2.008 „Подкрепа за лицата с увреждания“  се реализира от Община Русе в периода от 01.10.2018 г. до 30.06.2021 г. Финансира се по Оперативна програма „Развитие на човешките ресурси“ 2014-2020 г.,  съфинансирана от Европейския съюз чрез Европейски социален фонд.