Три златни медала за лекоатлетите на „Дунав“ Русе от националния шампионат

понеделник, 12 февруари 2024

Състезателите на Спортен лекоатлетически клуб „Дунав“ – Русе Нелия Иванова и Боян Захариев завоюваха два златни медала в дисциплината овчарски скок. Това се случи по време на националния шампионат по лека атлетика за юноши и девойки до 16–годишна възраст, който се проведе през уикенда в зала „Фестивална“ в София. Личен треньор на двамата е Димитър Петров.
Златен медал спечели и състезателката Михаела Михайлова от „Дунав“ в дисциплината тласкане на гюле при девойките с резултат 11.58 м. Неин треньор е Борислав Иванов.

Новината съобщи председателят на СЛАК „Дунав“ и дългогодишен рекордьор в бяганията на средни и дълги разстояния Евгени Игнатов.
„Започваме годината с много успехи за състезателите и техните треньори, въпреки трудните условия за подготовка през зимния сезон. Вярвам, че съвсем скоро ще бъдат направени реални първи стъпки по изграждането на нова лекоатлетическа зала, каквато шампионите на Русе и нашият град заслужават“, заяви още Евгени Игнатов.