Триумфален успех на русенчета в Международния конкурс за деца и поп-рок изпълнители "Малки звездички" във Варна

неделя, 25 юни 2017

Участието на изпълнители от школата на маестро Вили Икономов в ХІV Международен конкурс "Морски звездички" в град Варна завърши в събота /24 юни/ с триумфален успех. Неговите изпълнители завоюваха призови награди в конкуренция с други участници от България, Русия, Румъния, Молдова, Украйна и Казахстан. Във възрастовата група при най-малките, до 8-годишна възраст, първа награда спечели Магдалена Георгиева. Втора награда в същата група печели Николай Радев, а с трета награда бе отличена Калиния Неделчева. Като Дипломанти І-ва степен бяха наградени Магдалена Тодорова и Стефания Горнячка. Във втора възрастова група - от 9 до 12 години, първата награда отиде при Кристина Тодорова, а в най-голямата, четвърта възрастова група от 16 до 19 години - Боряна Борисова спечели втора награда.
"Малки звездички" се организира от Община Варна, Туристически комплекс "Златни пясъци", Туристическа агенция "Темпо" и със съдействието на Междурегионална обществена детска организация "Съзвездие" Санкт Петербург, Русия.
Участията на русенските таланти продължават - oт 1 до 4 юли в Бургас, Ая Христова и Стефания Горнячка ще представят русенската школа "Икономов" в Арт Фестивал "Сезони", а от 13 до 16 юли Николай Радев и Стефания Горнячка ще участват в "Дъга над Клептуза"- гр. Велинград.