ТС "Импулс" с 9 призови места от участие в международен конкурс в Румъния

сряда, 15 юни 2022

Преди броени дни танцьорите от ТС "Импулс" към Общинския младежки дом се завърнаха от международен танцов конкурс в Брашов, Румъния. В състезанието участваха 157 изпълнения на 15 състава от Румъния и България.
Русенските танцьори участваха в две възрастови групи - "Senior" и "Children". Международно жури от Румъния и България оцени изпълненията на танцьорите. В група "Children" наградиха танците "Малки моми" в категория "Стилизиран фолклор - I място, "Тарантела" в категория "Характерни танци" - II място, Дует "Химера" на Йоана Кръстева и Ния Златанова в категория "Тематичен танц" - I място, "Дивашки" в категория "Тематичен танц" - I място, "Sweet Dreams" в категория "Тематичен танц" - I място. Във възрастова група "Senior" отличиха танците "It's Show Time" в категория "Тематичен танц" - I място, "Луна" в категория "Contemporary" - II място, Дует "Огледало" на Виктория Андреева и Калина Димова в категория "Тематичен танц" - I място, Соло "Пеперуда" на Виктория Андреева в категория "Тематичен танц" - II място.
Ръководителите Петя Бонева и Вероника Миланова бяха наградени с диплом за отлична работа, а всички участници получиха специални медали за участие. Участието в международния конкурс се осъществи и с финансовата подкрепа на фондация "Русе - град на свободния дух".