Ученици от СУ „Христо Ботев“ се запознаха с работата на Община Русе и Общинския съвет

понеделник, 30 май 2022

Днес учениците от Xа клас на СУ „Христо Ботев“ в Русе се срещнаха с кмета Пенчо Милков и председателя на Общинския съвет Иво Пазарджиев. Поводът бе отправена покана от Пазарджиев към учениците и техния преподавател по История и цивилизация д-р Пресиян Костадинов.
    Откритият урок се състоя в зала „Свети Георги“ – мястото, където се провеждат заседанията на ОбС. Темите на дискусия бяха свързани с живота в Русе и пълноценното участие на младите и будни хора в него. Изяснени бяха приликите и разликите в дейността на Общината и Общинския съвет, както и колко важно участие в обществения живот заемат младежите.
"Бъдещето е пред вас и нека винаги ви водят любовта към родното място и стремежът да го направите такова, за каквото мечтаете", каза Пенчо Милков.
    „Смятам, че можем да направим града ни по-хубаво и по-добро място за живеене. Това обаче зависи до голяма степен от вас“, обърна се към младите хора Иво Пазарджиев. Той подчерта единните усилия, които общината и местният парламент полагат, за да бъде Русе привлекателен и предпочитан за живеене.
    Не липсваха и актуални въпроси за грижите за града, поддържането на чистота и сезонното пръскане срещу комари. Развитието на спорта също беше сред обсъжданите теми.
    В края на срещата учениците от СУ „Христо Ботев“ получиха поздравления, че са сред най-сплотените класове в своето училище, а моментът бе запечатан с обща снимка.