Учениците от Дойче Шуле получиха дипломите си на церемония в Доходното здание

петък, 14 юни 2024

В зала "Европа" на Доходното здание се проведе тържествена церемония по връчване на дипломите на завършващите средно образование от Випуск 2024 г. на СУПНЕ „Фридрих Шилер“.

75 зрелостници завършиха русенското училище тази година, като 50 от тях са с отлични дипломи.

Директорът на СУПНЕ „Фридрих Шилер“ Искра Иванова откри събитието с поздрав към всички ученици и учители. Тя изрази своята гордост от випуска, за техните усилия и постижения и им пожела много успехи и мотивация в бъдещото им развитие.

"Днес е специален ден, който никога няма да забравите и към който винаги ще се връщате в спомените си. Вълнуващ момент, в който сте на прага да направите следващата стъпка по пътя на своята реализация като пълноценни граждани на нашето общество. За мен като русенец СУПНЕ „Фридрих Шилер“ не е само училище, в което се изучава немски език. Благодарение на неуморния труд на ръководството във всеки един от вас тупти сърце на истински българин. Затова отправям посланието си днес към вас: Стремете се да правите добро, да живеете живот с мисия, да бъдете значими за околните! Бъдете единни, заедно пазете своето приятелство! На добър час!", обърна се към зрелостниците кметът на община Русе Пенчо Милков.

В Доходното здание на събитието присъстваха още зам.-кметът Енчо Енчев, областният управител Драгомир Драганов, преподавателят в катедра “Педагогика“ в РУ „Ангел Кънчев“ проф. дн Юлия Дончева, както и много родители и възпитаници на СУПНЕ „Фридрих Шилер“.

Директорката Искра Иванова заедно с кмета и преподавателите връчха дипломите на зрелостниците. На финала на събитието Випуск 2024 и учителите си направиха обща снимка за спомен.