Училището по европейски езици в Русе отбелязва днес своя патронен празник

вторник, 11 май 2021

На 11 май СУЕЕ „Свети Константин-Кирил Философ“ в Русе отдава почит към Светите братя Кирил и Методий – създатели и разпространители на славянската азбука, и отбелязва своя патронен празник.

„Благодаря Ви, че училището продължава тяхното значимо дело – създава високоморални хора, които носят духа на просветителите ни и творят бъдещето”, с тези думи кметът на Община Русе Пенчо Милков поздрави директора на училището Добромира Николова. “Нека добрата среда, която създавате за възпитаниците на Училището по европейски езици, бъде винаги така плодотворна. Образованието като най-висша благодетел е това, което ще ни помогне да запазим наследството си, и да гледаме напред“, допълва кметът.

На празника на училището присъства началникът на отдел „Образование, спорт и младежки дейности“ Таня Тодорова.