Училищното настоятелство към ПМГ "Баба Тонка" отбеляза 20-тата си годишнина

сряда, 22 февруари 2017

Днес в Синия салон на хотел „Дунав Плаза“, зам.-кметът по комунални дейности и председател на Училищното настоятелство към МГ „Баба Тонка“ – Русе г-жа Наталия Кръстева, поздрави присъстващите по повод 20-тата годишнина от създаването на настоятелството. Сред гостите на събитието бяха бивши председатели, членове, учители, дарители и ученици.

„Основната ни цел в Училищното настоятелство е да подпомагаме развитието на учениците и техните изяви в чужбина, както и да финансираме различни клубове, предоставяйки възможност на стотици ученици да открият своето призвание и да усъвършенстват своите умения“ – каза зам.-кметът г-жа Кръстева. Тя благодари на нейните предшественици и на десетките дарители, с помощта на които училището дава възможност на младите и талантливи русенски деца да сбъдват мечтите си. „През последните години, МГ „Баба Тонка“ – Русе се утвърди като емблема на модерното и качествено образование, добри практики и отлични възможности за извънкласни дейности. Като родител и председател на Училищното настоятелство вярвам, че заедно ще постигнем още по-завидни резултати в името на по-доброто настояще и бъдеще на нашите деца“ – допълни още г-жа Кръстева.

По време на събитието директорът на училището Митко Кунчев направи презентация, която включваше всички постижения на училището, осъществените проекти и добри инициативи с помощта и подкрепата на дарителите и членовете на настоятелството. Той връчи и грамоти на четирима основни дарители с най-голям принос през годините на Математическата гимназия, сред които Дамян Дамянов, Гаврил Ганчев, Цвети Русинов и Иван Иванов.