неделя, 26 юни 2022
Двама от състезателите от националния отбор по кану-каяк на Украйна - Артьом Четвертак и Павел Борсук спечелиха злато на 1000 м. при младежите до 23 г. от Европейското първенство в Белград тази събота.
Те посветиха победата си на Русе, тъй като в продължение на три месеца заедно със съотборнците бяха настанени в общинския хостел при езерото край с. Николово.
Когато войната в родината им започва, те са на лагер в Турция. Част спортистите намират подслон в румънския град Снагов, а друга – в Русе, където бяха посрещнати радушно от тукашните им колеги.
В продължение на 3 месеца младите спортисти и техните треньори се подготвяха в базата на русенския клуб по кану-каяк „Локомотив“, рамо до рамо с неговите възпитаници. Със съдействието на треньора Евгени Недев, Община Русе, много доброволци и дарители каякарите намериха своя втори дом и усилията им в нелеките условия се увенчаха с успех.
Започна 25-то юбилейно издание на Националния ученически театрален фестивал…
събота, 25 юни 2022
Община Русе с анкета за нови паркове за кучета
понеделник, 27 юни 2022
Последни Новини
Международния ден на майчиния език беше отбелязан в Русе с концерта „Свят…
неделя, 22 февруари 2026
Проходимостта на пътната мрежа в Русе и общината се поддържа при усложнени…
събота, 21 февруари 2026
Седмичен отчет за дейността на общинската администрация
петък, 20 февруари 2026
Международният фестивал „Мартенски музикални дни“ беше представен в Гюргево…
петък, 20 февруари 2026
НИМХ обяви жълт код за снеговалеж за община Русе на 21 февруари
петък, 20 февруари 2026
Кметът Пенчо Милков: Свободата днес е в това да бъдем честни, трудолюбиви…
петък, 20 февруари 2026
Кметът Пенчо Милков награди отличници от Спортното училище на патронния…
петък, 20 февруари 2026
Заместник-кметът Енчо Енчев и българската общност в Букурещ почетоха паметта…
четвъртък, 19 февруари 2026