Урок по Русезнание: „Когато Русе беше Русчук“

четвъртък, 17 февруари 2022

В навечерието на Освобождението на Русе четвъртокласници от ОУ „Олимпи Панов“, изучаващи Русезнание, заедно с бъдещите първокласници от ДГ „Русалка“ и ДГ „Пинокио“ проведоха съвместен открит урок в електронна среда „Когато Русе беше Русчук“.

Въпреки влошената епидемиологична обстановка малките родолюбци от трите образователните институции с много любов споделиха знанията си за събитията отпреди 144 години. Макар и от разстояние, децата пяха, рецитираха и говореха с възторг за подвизите на героите от освободителните борби, свързани с нашия град.

Гости на онлайн урока бяха г-жа Мариана Кисьова и г-жа Петя Лазарова- експерти от РУО-Русе и г-н Енчо Енчев- зам.кмет на Община Русе, които с усмивки и вълнение поздравиха всички участници, както и техните учители.

В края на урока всички си пожелаха да дойде по-добро време, в което общуването с всички ще бъде по-близко и истинско.