четвъртък, 01 октомври 2020
За пореден път възпитаници на Общински детски център – Русе представят достойно града ни на международен конкурс, този път във Франция.
Талантливият малък художник Мирослав Андреев /10г./ от Школата по изобразителни изкуства към ОбДЦКИ – Русе с ръководител Маргарита Хрисандова завоюва ІІІ-то място в своята възрастовата група на Международния онлайн конкурс за приложни и декоративни изкуства, дизайн и фотография "Мустаците на Дали" 2020 , който се проведе в Париж.
Произведенията се представят в онлайн галерия, а участниците са от под 10 години до 26 години, оценявани във възрастови групи.
Журито на фестивала-конкурс включва културни дейци от Испания, Франция, Канада и страните от Източна Европа и Азия.
Другият участник в конкурса от Русе е Петя Димитрова /10 г./, също от Щколата по изобразителни изкуства към ОбДЦКИ.
Пожелаваме нови бъдещи успехи на талантливите възпитаници на г-жа Маргарита Хрисандова!
Във вторник ще се състои кръгла маса на Община Русе по Интегриран проект…
четвъртък, 01 октомври 2020
Нови мебели и техника в Центъра за комплексно обслужване на лица с увреждания
четвъртък, 01 октомври 2020
Последни Новини
Арт ателиета "Творческо лято" започват от 12 август в галерията
сряда, 16 юли 2025
Пенчо Милков: Разширяването на GG Group в Русе е стратегическа инвестиция…
сряда, 16 юли 2025
Временни ограничения на движението от Николово до Червена вода на 19 и…
сряда, 16 юли 2025
Продължават дейностите от Лятната програма на Местната комисия за борба…
сряда, 16 юли 2025
Община Русе създава експертна работна група за устойчиво управление на…
сряда, 16 юли 2025
ДЮФА „Зорница“ с достойно представяне на международен фолклорен фестивал…
вторник, 15 юли 2025