понеделник, 31 март 2014
Заместник-министърът на околната среда и водите Атанас Костадинов бе на работно посещение в Русе във връзка с писмо на Община Русе по заповед на министъра на околната среда и водите.
Със съдействието на областна управа, Атанас Костадинов заедно с заместник-кмета на Община Русе Свилен Иванов, заместник областния управител Айлян Карамехмедова и директора на РИОСВ Дауд Ибрям посетиха на място лесопарка „Липник”, за да се запознаят с условията на отглеждане на мечките.
След посещението на лесопарка се проведе среща в Областна администрация, където бе изготвен проект на план за действие. Той ще бъде обсъден утре на среща в Министерството на околната среда и водите с представители на фондация „Четири лапи” и международни наблюдатели.
Община Русе има готовност да внесе чрез РИОСВ в МОСВ идеен проект за подобряване на условията за отглеждане на дивите животни в лесопарка. В министерството ще бъде направена оценка за съответствие с наредбите по закона за биологичното разнообразие.
По време на срещата стана ясно, че е в ход процедура в Министерството на земеделието и храните по промяна на собствеността на горския фонд в лесопарка. След нейното реализиране Община Русе ще инициира изготвянето на подробен устройствен план, като се очаква процедурите по ПУП да приключат до есента.
Свилен Иванов представи пред заместник-министъра намеренията на Община Русе да изгради зоологическа градина. Атанас Костадинов изрази готовност да търси възможности за подкрепа, съгласно екологичното законодателство.
След работната среща представителите на МОСВ, областната и общинска администрация се обединиха около становището, че проблемът с мечките в лесопарка трябва да има устойчиво решение – като се спазва законът, но и се отчитат нагласите на местната общност.
Спешъл Олимпикс България призовава медиите да подкрепят декларация за…
понеделник, 31 март 2014
Тестват сирените в Русе на 1 април
понеделник, 31 март 2014
Последни Новини
Две инициативи на Община Русе отличени с национални награди за подкрепа…
вторник, 09 декември 2025
Русе е домакин на финала на VI Национален конкурс „Коледна звезда“ под…
вторник, 09 декември 2025
Запасните офицери наградиха кмета на Русе за приноса му към историческата…
вторник, 09 декември 2025
Община Русе и Асоциация за инсулт и афазия подписаха меморандум за съвместни…
вторник, 09 декември 2025
Първенци в Ученическите игри бяха наградени от кмета Пенчо Милков
понеделник, 08 декември 2025
Кметът Пенчо Милков отличи трима възпитаници на Русенския университет…
понеделник, 08 декември 2025
Община Русе е с нов главен архитект
понеделник, 08 декември 2025
36 автомобила в Басарбово трябва да бъдат премахнати от собствениците…
понеделник, 08 декември 2025