Уведомление за инвестиционно намерение: „Актуализация на програма за управление на отпадъците на Община Русе за периода 2018 - 2020 г.“

сряда, 04 април 2018

ОБЯВА

В изпълнение на чл.4 от „Наредба за условията и реда за извършване на оценка на въздействието върху околната среда”

ОБЩИНА РУСЕ

Уведомява обществеността, че има инвестиционно намерение да извърши:

Обектът се намира на територията на гр. Русе на адрес:

Град Русе, община Русе

Проектът предвижда:

Основната цел на Програмата е да се постигне устойчиво решаване на екологичните проблеми в Община Русе и да се подобри общото състояние на околната среда. Всичко това трябва да стане при съхраняване на природните богатства на общината и осигурена здравословна среда на жителите и.

Програмата се основава на анализ на съществуващото състояние на околната среда и определя достъпни мерки, приложими на общинско ниво за:

·        изпълнение задълженията на Кмета на Община Русе по ЗООС;

·        постигане на целите определени в нея, които са както следва:

Стратегическа цел: Да се предотврати риска за човешкото здраве и влошаване на качеството на живот следствие на въздействието на антропогенните фактори върху околната среда;

С оглед на поставените стратегически цели пред община Русе са определени мерки и действия, групирани по приоритети както следва:

Приоритет 1: Съхраняване на природните ресурси и подобряване на екологичните показатели на територията на общината.

Приоритет 2: Подобряване на състоянието и развитие на инфраструктурата свързана с опазване на околната среда.

Приоритет 3: Повишаване на институционалния капацитет и обществената ангажираност в опазването на околната среда.

Писмени мнения и становища може да се подават в сградата на Община Русе намираща се на ул.”Олимпи Панов” №6 или в сградата на РИОСВ - гр. Русе на бул. „Придунавски” №20.

ПЛАМЕН СТОИЛОВ

Кмет на Община Русе