В Бъзън се проведе традиционният "Фестивал на яйцето"

събота, 15 април 2023

200 яйца бяха боядисани и нашарени от децата в с. Бъзън на станалия традиция "Фестивал на яйцето".
Той се провежда ежегодно по случай Великден по инициатива на кметството и местното читалище „Светлина 1927“.
Кметът Василена Цанкова благодари на всички, заели се с организацията на събитието, и изказа признателността си към дарителите.
"Радвам се, че съм сред вас днес. Нека не само празниците, но и делниците, ни дават повод да бъдем заедно, да се уважаваме и да си помагаме", приветства гостите кметът на Община Русе Пенчо Милков.
На площада пред читалището се бяха събрали десетки зрители, които сесе наслаждаваха на специално подготвената музикална програма.
В нея взеха участие местните фолклорни танцови групи от Бъзън и Ново село, както и неповторимите таньори и певци от Фолклорен танцов театър „Найден Киров“.
След тях започна и концертът на гост-изпълнителя Пепи Христозова.