четвъртък, 15 октомври 2020
Децата от 4 подготвителна група на ДГ „Слънце“ 2 отбелязаха 15 октомври - Световния ден на чистите ръце. Учителите на групата Таня Михнева и Екатерина Малчева представиха пред бъдещите първокласници „вълшебствата“, които може да върши сапуна и различните почистващи и дезинфекционни препарати. За целта те припомниха как правилно и редовно да измиват ръцете си, което може да ги предпази от заразни болести.
Най-интересната част от деня бе, когато децата се включиха спонтанно в импровизираната детска мини лаборатория и направиха първите си научни опити с помощта на информацията, която учителите им предоставиха. В пъстроцветната обстановка на детската група малчуганите видяха как сапунените мехурчета са способни да потушат и раздробят на части макет на коронавируса. Научната детска лаборатория бе онагледена със специални табла и музейна експозиция на различните видове сапун.
Инициативата е част от мерките по превенцията на COVID-19, които ръководството и екипа на ДГ „Слънце“ предприемат в условията на епидемиологична обстановка.
Глоби на стойност над 7280 лева наложи СЗ „КООРС“ през изминалия месец…
четвъртък, 15 октомври 2020
Архитект Белин Моллов с изложба в Регионалния исторически музей - Русе
петък, 16 октомври 2020
Последни Новини
НИМХ предупреждава за опасно високи температури и повишен риск за здравето…
понеделник, 29 юни 2026
Междуинституционалната проверка на язовир „Николово“ не установи мъртва…
понеделник, 29 юни 2026
Кметът Пенчо Милков ще участва в откриването на паметник на Стефан Караджа…
понеделник, 29 юни 2026
Русе посреща RUSE LIGHT & RHYTHM FEST със светлинно и музикално шоу на…
понеделник, 29 юни 2026
Пенчо Милков: Трансграничното сътрудничество е ключ към развитието на…
понеделник, 29 юни 2026
Продължава косенето на тревни площи в Русе
понеделник, 29 юни 2026
Театрална група „Артмосфера“ от Русе спечели Голямата награда на фестивала…
неделя, 28 юни 2026
С „Парад на Дунав“ Русе и Гюргево демонстрираха потенциала на реката за…
събота, 27 юни 2026