В ОУ „Иван Вазов“ отпразнуваха края на учебната година за първокласниците в ремонтирания физкултурен салон

сряда, 29 май 2024

В обновения спортен салон на ОУ „Иван Вазов“ - Русе първокласниците заедно със своите класни ръководители отбелязаха завършването на учебната година. Празникът бе уважен от кмета Пенчо Милков и директора на дирекция „Образование и култура“ Цветослав Димитров.

Тържеството започна с водосвет от отец Светослав Георгиев за обновеното спортно пространство.

„Тази значима стъпка в образователния процес на нашите най-млади ученици е повод за гордост и радост. Продължавайте да мечтаете, да учите и да се стремите към успехи. Вие сте нашата надежда и бъдеще, и сме уверени, че ви предстоят още много поводи за гордост и радост“, каза кметът Пенчо Милков.

Директорът на училището Теодора Йорданова се обърна към родителите, отчитайки успехите на техните деца: „Те усвоиха основите на четенето, писането и математиката, научиха се да работят в екип и изградиха трайни приятелства. Благодаря на всички учители за тяхната всеотдайност и на родителите за подкрепата и доверието през тази учебна година.“

На тържеството присъства и Кирил Черкезов, председател на СРС на КТ "Подкрепа" - Русе.

Децата поздравиха своите родители и гости с поетична програма, музикални и танцови изпълнения.