петък, 16 август 2024
На 19 август (понеделник) от 20:30 до 00:00 ч. ще се проведат наземни третирания срещу комари в град Мартен и селата Николово, Ястребово, Семерджиево, Хотанца, Просена и Сандрово. За целта ще бъде използвана цялата налична техника на фирмата, с която Община Русе има сключен договор за дезинсекция.
На 20 август /вторник/ в същия часови диапазон ще се осъществи третиране срещу комари в селата Бъзън и Басарбово, както и в кварталите Средна кула, Долапите, Обр. Чифлик и ДЗС.
Дезинсекцията на територията на град Русе ще се проведе на 21 август (сряда).
В четвъртък, 22 август, обработките ще обхванат селата Червена вода, Долно Абланово, Ново село и Тетово.
При третирането ще се използват препаратите „Ротрин 100“ и „Цитрол“, които са сертифицирани и одобрени за употреба от Министерството на здравеопазването. Те са с изпитана и потвърдена ефективност в урбанизираните територии и са с висока степен на безопасност за хора и животни.
Технологията на дезинсекция включва използването на агрегати, които разпръскват както топъл аерозол за димна обработка, така и студен аерозол, който е под формата на микроскопични капки и е почти невидим.
При неблагоприятни метеорологични условия обработките ще се отложат за следващия подходящ работен ден.
Книгата „Русе – за първи път в България“ ще бъде представена във Валенсия…
петък, 16 август 2024
Последни Новини
Арт ателиета "Творческо лято" започват от 12 август в галерията
сряда, 16 юли 2025
Пенчо Милков: Разширяването на GG Group в Русе е стратегическа инвестиция…
сряда, 16 юли 2025
Временни ограничения на движението от Николово до Червена вода на 19 и…
сряда, 16 юли 2025
Продължават дейностите от Лятната програма на Местната комисия за борба…
сряда, 16 юли 2025
Община Русе създава експертна работна група за устойчиво управление на…
сряда, 16 юли 2025
ДЮФА „Зорница“ с достойно представяне на международен фолклорен фестивал…
вторник, 15 юли 2025