В Русе се проведе XXI-вото издание на Международния турнир по свободна борда „Русенски легенди“

неделя, 26 ноември 2023

Спортисти от България, Унгария, Молдова и Украйна премериха сили в Международния турнир по свободна борба „Русенски легенди“ в зала „Дунав“. Състезанието вече 21 години се провежда в Русе в чест на русенските борци Валентин Йорданов, Иван Илиев, Огнян Николов, Валентин Гецов, Рахмат Сукра и Валентин Савов. Състезанието беше открито официално от Лачезар Иванов, директор на ОП „Спортни имоти“.

България участва с два тима, от които тим А се класира втори в състезанието. Отборът, воден от Ангел Тодоров, Симеон Стаев и Мариян Недков спечели три победи над Молдова, Унгария и втория тим на страната ни. Младият талант Мартин Илиев записа четири победи и беше отличен с приз „Русе“ за най-атрактивен състезател. Наградата беше връчена от Валентин Ангелов, национален селекционер и старши треньор на домакините от клуб по борба „Юнак Локомотив”. Купата "Валентин Йорданов" пък бе заслужена от бореца от "Юнак-Локомотив" /Русе/ Стефан Стефанов. Връчи я Стефан Николов, дългогодишен спомоществовател на русенската борба.

Трети в състезанието станаха борците от Молдова, следвани от Унгария и втория тим на България.

Спортното събитие беше уважено от зам.-кмета на Община Русе Енчо Енчев, който връчи поздравителен адрес на Валентин Ангелов от името на кмета Пенчо Милков.

Организатор на международния турнир е русенският клуб по борба „Юнак Локомотив“.