четвъртък, 14 януари 2021
В Русе започва мащабен ремонт на канализационната мрежа, възложител на който е местното ВиК дружество. Дейностите ще обхванат и кварталите Средна кула и Долапите. Администрацията на Община Русе ще изисква от ВиК своевременна информация за графика и обходните маршрути, която ще бъде публикувана на сайта на общината. Въпреки че Община Русе не е възложител на проектите, тя е ангажирала ВиК инженер, който да бъде в постоянна връзка с дружеството за качеството и организацията на изпълнение. Контролът ще осигури безопасното придвижване на граждани и транспортни средства. По информация от ВиК-Русе проектът в Средна кула и Долапите ще започне през март и трябва да приключи до средата на следващата година.
За водния проект в централната градска част все още не е избран изпълнител поради обжалване на процедурата, обяви инж. Магдалина Илиева, заместник-кмет по Устройство на територията.
През 2020 г. общинското предприятие “Комунални дейности” преасфалтира 14 улични участъка и паркинги в града, а 7 улици са с цялостно подменена асфалтова настилка, информира ресорният заместник-кмет Димитър Недев.
Списък на обновените улици ще намерите тук.
Директорът на “Комунални дейности” Митко Чокоев съобщи, че в настоящата година ще бъде сформирана група за ремонти на тротоарни настилки.
Предстои и преасфалтиране на алеите в Парка на възрожденците. Общински екипи ще почистят и ремонтират гробниците около Пантеона на възрожденците и ще се монтира подходящо осветление.
През 2021 г. ще бъдат започнати и изпълнени 7 обекта, свързани с благоустройството на Община Русе, а други 14 ще бъдат проектирани, обявиха още от общинската администрация.
16 поредно издание на конкурса за рецитал „За да я има България“
четвъртък, 14 януари 2021
Изнесена приемна на Община Русе улеснява живеещите в кв. „Дружба“ 3
петък, 15 януари 2021
Последни Новини
Независим експерт ще оценява дърветата по бул. „Съединение“
четвъртък, 04 юни 2026
Русе ще бъде домакин на информационен форум за здраве и качество на живот
четвъртък, 04 юни 2026
Ива Чавдарова предава ръководството на „Мартенски музикални дни“ на маестро…
четвъртък, 04 юни 2026
„Златната гъдулка" събира на 6 и 7 юни над 800 изпълнители от България…
сряда, 03 юни 2026
На 6 юни Русе се включва в кампанията „Да изчистим България заедно"
сряда, 03 юни 2026
Заместник-кметът Енчо Енчев участва в церемонията в Букурещ по отбелязване…
сряда, 03 юни 2026
Детски хор „Дунавски вълни“ с достойно представяне на престижен конкурс…
вторник, 02 юни 2026
Над 140 тротинетки са иззети за две години, продължават акциите срещу…
вторник, 02 юни 2026