В Русе започна международният турнир по тенис Prista Cup Ruse 2021

понеделник, 03 май 2021

Започна международният турнир от трета категория на Тенис Европа Prista Cup Ruse 2021.

В него за точки от международната ранглиста се борят общо 99 момчета и момичета до 14 години от Румъния, Словакия, Франция, Македония, Хърватска, Швейцария, Молдова, Русия, Гърция, Люксембург, Великобритания. Представители от двата русенски тенис клуба са Александър Митев (Тенис клуб „Приста 2011“) при момчетата и Александра Антонова (Тенис клуб „Русе“) при момичетата. Днес и утре те ще се борят в първи кръг на основната схема.

Състезанието ще продължи до 9 май. То се провежда на кортовете на ТК „Приста 2011“ при спазване на всички изисквания и протоколи на Тенис Европа във връзка с СOVID-19.

Пожелания за успех към младите участници отправи лично зам.-кметът по комунални дейности на Община Русе Димитър Недев.