Вълнуващо преживяване на празника на розата в Казанлък за децата от ОБДЦКИ

вторник, 04 юни 2019

На 2 юни децата от Детска вокална група  „Слънце“  с ръководител г-жа Наталия Константинова и от Формация за модерен балет „Мираж“ с ръководител г-жа Наталия Томова при ОБДЦКИ - Русе  участваха в традиционния фестивал на розата в Казанлък. Празникът на розата е първият в България и има над 115 годишна традиция.

Първи казанлъчани през 1903 г. са организирали празник в чест на розата, цветята и плодородието.  Нашите деца се включиха в дефилето по главната улица, обсипана с розови цветчета, под звуците на празнична музика. ДВГ „Слънце“  се представи с квартет и дуетни изпълнения, а ФМБ „Мираж“ изпълни своя танц „Живот зад маската“.  Участниците посетиха музея на Чудомир и всичко това остави незабравими спомени за тях и вече планират своето участие  на Празника на розата  в Казанлък  2020 г.