Вълшебството на Кукления театър зарадва деца и възрастни - потребители на социалните услуги в Община Русе

понеделник, 04 юли 2022

В последния ден на юни Държавен куклен театър - Русе гостува в бившия „Дом за медико – социални грижи за деца“, който сега предоставя интегрирани здравно-социални услуги за хора със специални потребности. На тържеството присъстваха и деца от Детска ясла № 6 и Детска градина „Снежанка“.

С помощта на ентусиазираните служители от центровете за социални грижи събитието донесе много настроение на всички.
Повод за празник бяха и рождените дни на две дами от персонала на комплекса. Те бяха специално поздравени от екипа на Кукления театър и с музикални изпълнения на децата от ДГ „Снежанка”.
Така с вълнуващи емоции всички казаха "Здравей, лято!" и си пожелаха това да е само началото на бъдещи съвместни инициативи.

Благодарност от  Държавен куклен театър – Русе получиха всички работещи в социалната сфера, полагащи адекватни грижи за хората със специални потребности, както и служителите на Дирекция "Хуманитарни дейности" в Община Русе.
В организацията на събитието взеха участие Сдружение с нестопанска цел "Еквилибриум" с управител Милена Неделчева, с потребители от услугите - Звено "Майка и бебе", Дневен център за деца и младежи с увреждания и Център за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания,  Русенска католическа организация "Каритас" с управител Петя Стоянова - с деца от "Център за обществена подкрепа", Сдружение "Дете и пространство"с управител Мария Йорданова – с Центрове за настаняване от семеен тип за деца и младежи с увреждания, потребители от  Дневен център за пълнолетни лица с тежки увреждания с управител Ирена Монева и от „Дом за стари хора” с директор Ани Венкова.