Васил Найденов, Владо Зомбори и много изненади очакват русенци на третото издание на Празника на торта Гараш

вторник, 30 юли 2024

На 14 септември ще се проведе третото поредно издание на Празника на торта Гараш. Събитието се организира от Община Русе, ОП "Русе арт“ и звено „Туризъм“. В подготовката му активно участват представители на фирмени и местни културни институти. Празникът отново ще предложи на русенци и гостите на града кулинарни изкушения, изненади и забавления за малки и големи.

Богатата програма ще включи интересни кулинарни състезания като готварска демонстрация на шеф Ради Стамболов с Гараш трюфели, детска анимация от Професионалната гимназия по туризъм „Иван П. Павлов“, детско състезание от „Фитнес шеф“ и кулинарна детска работилница „Вкусно и полезно“ с Деница Филева, която ще зарадва най-малките с игри, забавления и много награди.

В рамките на фестивала ще се проведат два кулинарни любителски конкурса за най-добрата торта Гараш. В първия участниците ще представят своя прочит на известния шоколадов десерт по оригиналната рецепта за неговото приготвяне. Във втория конкурс кулинарите ще трябва да развихрят своето въображение и да предложат по-нетрадиционна торта Гараш. Водещ на кулинарните надпревари ще бъде популярния актьор Владимир Зомбори, известен с множество роли в театъра, киното, телевизията и дублажа. Вечерта ще завърши с концерт на площад „Свобода“ с концерт на легендата на българската поп музика Васил Найденов, който ще изпее някои от своите най-големи хитове.

Повече от 20 производители на сладкарски изделия и сладкарници са заявили желание да участват и да разположат щандове на централния площад. Ще бъдат представени техните уникални и вкусни интерпретации на тортата Гараш, както и много други вкусни изненади за любителите на сладките изкушения.

В следващите седмици на сайта на Община Русе ще бъде публикувана и подробна програма за събитието.