Пропускане до съдържанието на страницата

Възпитаничката на русенската школа по борба Тайбе Юсеин спечели олимпийски бронз

сряда, 04 август 2021

Възпитаничката на русенската спортна школа по борба Тайбе Юсеин спечели бронзов медал от Олимпийските игри в Токио, след като победи рускинята Любов Овчарова. Родената в разградското село Мъдрево спортистка спечели безапелационно в мача за бронза в категория до 62 килограма на женския турнир по борба в японската столица. Бившата възпитаничка на треньора Сава Савов от русенския клуб по борба „Юнак-Локомотив“ тушира съперничката си още преди да е изтекла една минута от срещата.

Световната и двукратна европейска шампионка се наложи с 4:1 над Лайс Нунеш (Бразилия) на осминафиналите и с 10:0 срещу Болортуя Хурелхуу (Монголия) на четвъртфиналите, като отстъпи единствено на полуфинала срещу японката Юкико Касай.

Успехът на Юсеин добави втори медал за България от Олимпиадата в Токио след среброто на Антоанета Костадинова в спортната стрелба. В предстоящия финал на турнира по бокс в категория до 51 килограма Стойка Кръстева ще спори за златото, след като днес победи Цукими Намики от Япония.