Вечери за наивници част II ще се проведе на 20-ти юни

вторник, 18 юни 2019

На 20 юни 2019 г. ще се проведе второто издание от поредицата „Вечери за наивници“ със заглавие „Журналистът“. Домакин ще бъде Читалнята на Регионална библиотека “Любен Каравелов”, ет. 2 , а началният час е 19. Организаторите от гражданска инциатива „Градоред“ и клуб „Мечтание“ са поканили двама гости, избрали журналистиката за свое призвание.

Мартин Димитров е бивш възпитаник на Математическата гимназия “Баба Тонка”. Днес той е член на Асоциацията на европейските журналисти и пише освен за национални медии като „Капитал“, за много международни гиганти - Financial Times, The Guardian, Balkan Insights. Той ще сподели как от математик се става журналист и каква е рецептата за добрата новина, както и много други любопитни подробности от “кухнята”.

Георги Ненов е Свръхчовекът от София, който от професия в авиацията, решава да стартира собствен подкаст и да развива позитивната журналистика, разказвайки ни за други свръхчовеци в България. Той ще даде отговор на въпроса как намираш призванието си и защо е важно да отличаваме добрите примери в обществото, в което живеем.

„Вечери за наивници“ е поредица от събития, които се осъществяват по програма „Знание и растеж“, реализирана от Фондация „Русе – град на свободния дух“ и Фондация „Еконт“. В рамките на проекта всеки месец русенската публика ще има възможност да присъства на отворена лекция, разкриваща историите на изявените в конкретни направления личности и как те са успели да развият себе си в конкретното поприще. На фокус са новите професии, тези в сферата на технологиите, медиите и дигиталният свят.