Великден в село Николово

вторник, 30 април 2019

По случай един от най-светлите Християнски празници жителите на село Николово се събраха на площада пред читалището за да се повеселят заедно. Служителите от читалището бяха подготвили празнична програма, с която представиха обредния  пролетен цикъл от Лазаровден до Гергьовден. Младите и талантливи  певици Кристина Димитрова и Стефания Горнячка поздравиха присъстващите с няколко песни. Най-смелите се състезаваха за най-здраво яйце - победителят излезе Дани Николов. Млади и стари се включиха в надиграването, като първото място грабна двойката Катя Лазарова и Христо Арнаудов. Празнично пременените николовчани се хванаха на Великденското хоро, което се извива дълго насред селото.