Включи се в юбилейното издание на „Да изчисим България заедно!“

петък, 16 септември 2022

За поредна година Община Русе ще бъде част от кампанията „Да изчистим България заедно“, която тази година ще бъде отбелязана в събота, на 17 септември.

Всички желаещи да облагородят части на Русе по техен избор могат да получат до края на днешния (16 септември) работен ден чували и ръкавици за тази цел в отдел „Екология“ на ул. „Олимпи Панов“ 6, ет. 2. Служителите са на разположение за допълнителна информация и за съдействие с извозването на събрания отпадък. Желаещите да се включат в кампанията трябва да подадат информация за местоположението на почистената площ и събраните отпадъци на телефон 082/506 793.

По традиция в инициативата ще се включат и служители на Община Русе, които с примера си искат да привлекат още русенци към каузата. Те ще действат паралелно в няколко района в града, почиствайки общи пространства, детски площадки и др.

През 2022 г. се навършват 10 години от началото на инициативат и от нейното начало досега близо 2 500 000 доброволци са чистили страната. По данни на Министерството на околната среда и водите са събрани над 94 338 тона отпадъци, което се равнява на над 200 напълно заредени самолета „Боинг“ 474. Премахнати са също така и над 18 000 сметища от лицето на България.