Връчиха дипломите на завършващите Русенския университет

петък, 30 септември 2022

“Да си отличник не е само академично постижение, а набор от качества, както и лична отговорност. Пожелавам ви да намерите чувството на удовлетворение и да не спирате да се уповавате на него през целия ви професионален път,“

С тези думи се обърна кметът на Община Русе Пенчо Милков към първенците на Випуск 2022, завършващи Русенския университет „Ангел Кънчев“. Той ги призова да мечтаят смело и да изберат дунавския град за бъдещата си професионална реализация.

На тържествена церемония в Канев център бяха връчени дипломите на 76 абсолвенти, постигнали отлични резултати в своите специалности. Специални отличия получиха и 23 пълни отличници на випуска, от които 19 магистри и 4 бакалаври.

„Убеден съм, че зад вашите дипломи стоят много знания и времето в университета ви е подготвило за различните предизвикателства, които ще ви поднесе животът“, каза акад. Христо Белоев в своето обръщение към студентите. Той ги увери, че целият екип на русенската алма матер вярва безрезервно в тях и се надява и те никога да не губят вяра в себе си.

За учебната 2021/2022 г. Русенският университет завършват общо 967 студенти, които също получиха своите удостоверения за завършено висше образование. Водещ на церемонията беше проф. д-р Пламен Кангалов – зам.-ректор по учебната работа.

На церемонията присъстваха също и председателят на Общинския съвет Иво Пазарджиев, Негово Високопреосвещенство Русенският митрополит Наум, представители на академичното ръководство на висшето учебно заведение,близки и родители на завършващите.