Връчиха почетните отличия „Неофит Рилски“

петък, 27 май 2022

Днес бяха връчени най-високите отличия на Министерството на образованието и науката  – наградите „Неофит Рилски“.  Наградата на името на „патриарха на българските учители и книжовници“ се присъжда на изявени учители и директори на детски градини, училища и обслужващи звена в сферата на образованието.

Церемонията се провежда ежегодно в дните около 24 май. Тази година носители на наградата станаха:

• Елеонора Миланова – старши учител в ОУ „Васил Априлов“;

• Тодор Йорданов, заместник-директор на СУ „Васил Левски“;

• Румянка Вайбл – директор ДГ „Иглика“, Русе;

• Свилен Попов – директор на ОУ „Отец Паисий“ – Тетово;

• Галина Бобева – директор на МГ „Баба Тонка“.

Официален поздрав към будителите отправиха кметът Пенчо Милков, директорът на Регионално управление на образованието д-р Росица Георгиева и областният управител Анатоли Станев.

„Виждайки ви тук и слушайки за успехите на всеки един от вас, съм убеден, че децата ни са в сигурни ръце“, каза кметът и благодари за отдадеността и професионализма, проявени в годините.

На събитието присъстваха още зам. областният управител Людмил Христов, зам.-кметът по хуманитарни дейности Енчо Енчев, учители и директори от системата на русенското образование.

Музикален поздрав към наградените отправиха Вероника Илиева и Мариан Петков от Националното училище по изкуствата „Проф. Веселин Стоянов“ – Русе.