Временна организация за безопасност на движението по следните обекти - ул. "Чипровци", ул. "Шипка", бул. "Придунавски"

понеделник, 04 септември 2017

За срок от 07.09.2017 до 30.06.2018 г., Община Русе въвежда временна организация за безопасност на движението по следните обекти:

• За обект „Рехабилитация и изграждане на зона за обществен отдих по крайбрежната ивица в района на ж.п. прелеза на Речна гара до ул. „Мостова“, гр. Русе“- бул. „Придунавски“ се затваря напълно за движение на автомобили на три етапа в участъците: между пл. „Св. Никола“ и ул. „Никола Палаузов“; от ул. „Никола Палаузов“ до ул. „Райко Даскалов“ и при изграждането на кръговото кръстовище при бул. „Фердинанд“. При различните етапи се затварят за движение на МПС и отсечки от улиците с изход на бул. „Придунавски“. При изграждането на кръговото кръстовище се затварят за движение и двете платна на бул. „Фердинанд“. Движението на МПС и пешеходците ще се осъществява по обходни маршрути - съседните отворени за движение улици, при стриктно спазване на поставената пътна сигнализация.
  • За обект „Изграждане на пешеходна зона по ул. „Чипровци“ и благоустрояване на околните пространства между ул. „Шипка“ и ул. „Тича“, гр. Русе“ - по проект се заема ½ част от уличното платно на ул. „Чипровци“ при двата етапа; движението на МПС и пешеходците ще се осъществява по незаетата част от платното за движение, със заобикаляне на препятствието при стриктно спазване на поставената пътна сигнализация, съгласно проекта.
  • За обект „Рехабилитация и реконструкция по ул. „Шипка“ в участъка от ул. „Чипровци“ до бул. „България“, гр. Русе“ - по проект ул. „Шипка“ се затваря напълно за движение на автомобили в участъка от ул. „Бояна“ до бул. „България“. Затварят се за движение и следните отсечки от улици, попадащи в обхвата на обекта:  ул. „Петрохан“ в участъка от ул. „Мътивир“ до ул. „Чипровци“; ул. „Чипровци“ в участъка от кръговото кръстовище при ул. „Яворов“ до ул. „Петрохан“; ул. „Згориград“ в участъка от ул. „Кадин мост“ до ул. „Шипка“ и от ул. „Шипка“ до ул. „Лисец планина“; ул. „Вискяр планина“, ул. „Кадин мост“ и ул. „Българка“. Движението на автомобили и  пешеходци ще се осъществява по съседните отворени за движение улици.