петък, 20 юли 2018
Днес, кметът на Община Русе Пламен Стоилов и зам.-кметът по комунални дейности в Община Русе Наталия Кръстева се срещнаха с Всеволод Петков - новия ръководител звено на Летище Русе.
Той е назначен на длъжността на 1 юли 2018. Роден е през 1954 г. в Благоевград. През 1977 г. завършва „Физика“ в Русия, след което започва работа като авиосиноптик на Летище Русе, където остава до съществуването на летището през 1999 г. Оттогава до 2017 г. е авиосиноптик в Ръководство на въздушното движение (РВД) на Летище Горна Оряховица.
Летище Русе е първото общинско летище в България. То получи лиценз за летателна площадка на малки самолети в началото на декември 2016 г. В ход е стратегия за неговото оптимално развитие, като визията на Община Русе и на новия ръководител е през следващите две години летището да стане международно за кацане и излитане на малки самолети.
Знаме "Русе" за момичетата от СКБ "Дунав Русе 2016"
сряда, 18 юли 2018
Последни Новини
Две инициативи на Община Русе отличени с национални награди за подкрепа…
вторник, 09 декември 2025
Русе е домакин на финала на VI Национален конкурс „Коледна звезда“ под…
вторник, 09 декември 2025
Запасните офицери наградиха кмета на Русе за приноса му към историческата…
вторник, 09 декември 2025
Община Русе и Асоциация за инсулт и афазия подписаха меморандум за съвместни…
вторник, 09 декември 2025
Първенци в Ученическите игри бяха наградени от кмета Пенчо Милков
понеделник, 08 декември 2025
Кметът Пенчо Милков отличи трима възпитаници на Русенския университет…
понеделник, 08 декември 2025
Община Русе е с нов главен архитект
понеделник, 08 декември 2025
36 автомобила в Басарбово трябва да бъдат премахнати от собствениците…
понеделник, 08 декември 2025