Ясни са победителите в ІV Националeн конкурс за детска рисунка и илюстрация „Светът е цветен за всички детски очи“

понеделник, 29 май 2023

Приключи ІV Националeн конкурс за детска рисунка и илюстрация „Светът е цветен за всички детски очи“ Русе 2023, организиран от Общинския детски център за култура и изкуство – Русе и посветен на 1 юни – Международния ден на детето. Младите художници участваха в два раздела – РИСУНКА и ИЛЮСТРАЦИЯ в четири възрастови групи:  Първа група – до 6 г.,  Втора група - от 7 до 10 г.,  Трета група - от 11 до 14 г.,  Четвърта група - от 15 до 18 г., а така също и в Колективни участия.

Жури с председател художничката и изявен скулптор Мая Кубратова, преподавател в НУИ „Проф. Веселин Стоянов“ – Русе прегледа над 500 творби от училища и Общински детски центрове за култура и изкуство от Русе, София, Пловдив, Варна, Бургас, Добрич и много други градове и села в България.

Списъка с наградените млади художници може да видите тук.