Ясни са победителите в конкурса на инициативата „Да спасим децата и Русе от дрогата“

петък, 08 март 2024

В сградата на Община Русе бяха наградени победителите в конкурса за плакат, рисунка и кратък видеоклип на тема „Аз и моето семейство - успешни в предизвикателствата на новото време!“. Творческата надпревара се проведе като част от кампанията „Да спасим децата и Русе от дрогата“, чийто идеен организатор е журналистът Румен Николаев. Деветокласничката Даная Александрова от АЕГ „Гео Милев“ е големият победител в конкурса. Нейният плакат ще бъде използван като официален и ще представя инициативата през 2024 г.
„Всеки човек иска да изпитва хубави усещания. Моят съвет към вас е да правите чудеса – спортни, научни или академични, за да усетите задоволство от себе си, което не е постигнато по лесния начин.“
С тези думи се обърна кметът Пенчо Милков към присъстващите ученици, техните преподаватели и родители. Той им каза да ценят своето време и да се стараят да го запълват със смислени неща.
 Конкурсът насърчава младите хора чрез демонстрация на креативност и индивидуалност да изразят своите идеи за начините, по които заедно със своите семейства се справят с предизвикателствата на новото време. Идеята за конкурса е на сайта Akcent.bg, а партньори в инициативата са Регионално управление на образованието - Русе, Регионалната здравна инспекция, Областна администрация, Община Русе, БЧК-Русе, Общинският младежки дом, ОД на МВР-Русе и неправителствени организации.
 На награждаването присъстваха заместник-кметовете на община Русе Енчо Енчев и Борислав Рачев, областният управител Данаил Ковачев, заместник областният управител Георги Георгиев, началникът на РУО – Русе д-р Росица Георгиева, административният директор на лечебни заведения „Медика“ Алисе Муртезова, заместник-директорът на Регионалната здравна инспекция д-р Искра Генева и директорът на БЧК – Русе Антоанета Ябанозова.
В конкурса се включиха над 100 ученици от V до X клас, като специални поощрителни награди бяха дадени и от РЗИ – Русе и от Лечебни заведения „Медика“. Плакатите, рисунките и кратките видеоклипове бяха оценявани от компетентно жури от специалисти в сферата на визуалните изкуства, избрани от Регионалното управление на образованието.
Наградените в отделните категории вижте тук.