Ясни са победителите в тазгодишния конкурс „Пази детето на пътя“

вторник, 20 юни 2023

Приключи конкурсът за детска рисунка „Пази детето на пътя“, организиран от Община Русе. Той се провежда по повод  Националния ден на безопасността на движението по пътищата - 29 юни.

В конкурса взеха участие 24 деца на възраст от 5 до 15 години от детски и учебни заведения на територията на община Русе.

Компетентно жури открои най-добрите творби в двете категории - „Плакат" и „Флаер“.

В категория "Плакат" победители са :

I-во място – Борислав Донев, СУ „Васил Левски“ с кл. р-л Силвия Атанасова;

II-ро място – Ивайло Илиев – СУ „Васил Левски“ с кл. р-л Милен Георгиев;

III-то място – Любляна Донкова СУ „Васил Левски“ с кл. р-л Милен Георгиев.

В категория "Флаер" победители са :

I-во място – Детелина Радкова – СУ „Васил Левски“ с кл. р-л Радомира Цанева;

II-ро място – Йоана Евстатиева, Работилница за изкуство „Мармалад“ с преподавател Бистра Лозанова;

III-то място Сияна Енчева, Работилница за изкуство „Мармалад“ с преподавател Бистра Лозанова.

Всички участници ще бъдат наградени с грамоти за участие и предметни награди на 29 юни от 11 ч. в Заседателната зала на Община Русе /3-и етаж/.

В Деня на безопасността на движението по пътищата рисунките ще бъдат изложени в Информационния център на Община Русе на пл. "Свобода" 6.