Йогата и акробатиката като начин на живот

понеделник, 19 септември 2016

Комплекс "Локомотив" беше домакин на открит урок на тема „Акробатика и йога“. Инициативата е част от проекта  “Акробатика и здраве“ на акробатичен клуб „Локомотив – Русе“ , който се реализира в рамките на програма  „Русе – Европейски град на спорта 2016“,  с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе – град на свободния дух“.

Урокът започна с лекция на Гергана Моллова, бивша състезателка по спортна акробатика и преподавател по гимнастика и йога. От нея децата и техните родители научиха за връзката между двата вида гимнастически упражнения, която е  възпитаване в отговорност, дисциплина и толерантност. Присъстващите разбраха също и за ползите от йогата, като физическа, умствена и духовна практика.

Събитието продължи с комбинация от упражнения, наречени «Слънчев поздрав», които активират жизнените канали и помагат за подобряването на  енергийния заряд на тялото и духа.  Последваха уроци по акробатика и скачане на батут.

Като за финал акробатите от клуба представиха елементи и серии от изпълненията си, с които са участвали на Републиканското първенство в Благоевград.

Събитието е третата част от проекта, като изминалите две бяха на тема «Акробатика и хранене» и «Акробатика и салса».