"Южен поток" стартира поредица от информационни дни "Да свържем Европа"

понеделник, 24 ноември 2014

Информационен ден по проекта за изграждане на най-мащабното енергийно инфраструктурно съоръжение в Европа - газопроводът"Южен поток",ще се проведе на 25 ноемврив Русе.

Събитието е част от европейската информационна кампания "Да свържем Европа", в рамките на която мобилен информационен център - Инфо-мобил - преминава по маршрута на бъдещия газопровод в държавите от Западна, Централна и Източна Европа (Австрия, Италия, Унгария, Сърбия и България).

В България Инфо-мобилът ще спре в 10 града в Северозападна, Централна и Североизточна България.

Българската общественост ще има възможност да се запознае с предимствата на използването на природен газ и ролята му в икономиката на Европа, технологичните аспекти и социално-икономическите ползи от реализирането на проекта.

Инфо-мобилът е оборудван с интерактивни видео стени и демонстрира модерни технологии, използвани при добива и транспортирането на синьо гориво, а за децата е разработена специална мултимедийна игра.

В РусеИнфо-мобилът ще бъде разположен на площад „Свобода“, от 11.00 до 19.00 часа.