Зам.-кметът д-р Страхил Карапчански поздрави отличените социално отговорни компании в класацията на КРИБ

четвъртък, 30 май 2019

Днес в х-л „Дунав“ се проведе церемония по връчването на наградите от Конфедерацията на работодателите и индустриалците в България - „Гласът на българския бизнес” за „Социално отговорна компания - партньор на община”, за 2018 г. в област Русе. Тази инициатива на КРИБ има 8-годишна история, като в Русе тя се провежда за първи път. Бяха номинирани 17 компании, които развиват своята дейност на територията на общините Бяла, Две могили, Иваново, Русе, Сливо поле и Ценово.

На събитието присъстваха заместник-кметът по европейско развитие д-р Страхил Карапчански, зам. областният управител на Област Русе г-н Валентин Колев, председателят на ОбС Русе и ректор на русенския университет проф. Христо Белоев, началникът на РУО Русе Росица Георгиева, заместник-председателят на Управителния съвет на КРИБ проф. д.т.н. инж. Николай Вълканов, председателят на КРИБ Русе г-жа Милка Трифонова, изпълнителният директор на Българската агенция за инвестиции г-н Стамен Янев, кметове на общини, представители на фирми, институции и други гости.

Д-р Страхил Карапчански се включи с поздравление от името на кмета г-н Пламен Стоилов към трите бизнес компании с най-голям социален принос за развитието на община Русе през изминалата 2018 година - „Еконт Експрес“ ООД, „Нетуъркс България“ ЕООД и „Ас Строй“ ЕООД. Той отличи тяхната дейност като ключова и ги насърчи да продължават все така успешно да създават и участват в обществено-значими проекти. Община Русе беше отличена с грамота за социално-отговорна Община за 2018 в област Русе. Наградата връчи проф. Вълканов.

Отличени от областта бяха:

От Община Бяла - МБАЛ „Юлия Вревска“ ЕООД, „Надежда – М“ ООД, ЕТ „Камен Шишков“; Община Две Могили- „Директ Телемедия“  ЕООД, „Великови – ДМ“ ООД, „Органика България“ ЕООД; Община Иваново- „Тити 2“ ЕООД, „РПК Правда КООП 2008“, „Винарски съюз АД“;Община Сливо поле– „Моллов-Пласт“ ЕООД, „Фишери 2009“ ООД, „Великов Агро“ ООД;Община Ценово- „Агрола екоинвест“ ООД, „Булстрой“ ООД. Накрая на церемонията бяха връчени и две специални награди - получиха ги „Астра биоплант“ и „Дунарит“ АД.