Зам.-кметът Димитър Наков даде старт на съботен джаз в помощ на пострадалите семейства в с. Горни Лом

събота, 04 октомври 2014

Днес зам.-кметът Димитър Наков даде начало на първия от общо четири концерта в проекта „Музиката сплотява“ на Русенска музикална колегия. Това се случи в 13 часа пред Доходното здание. Проектът се реализира със съдействието на Община Русе и с финансовата подкрепа на Общинска фондация „Русе-град на свободния дух“. Първият концерт днес е посветен на пострадалите семейства от с. Горни Лом, по идея на „Русенския джаз синдикат“. За целта пред Доходно здание има специална урна и доброволци от БЧК за събирането на средства. Участие в музикалната проява взеха Благовеста Косева /вокал/, Теодор Петков /клавишни/, Димитър Благоев /китара/, Анатолий Ангелов-/саксофон и флейта/, Светослав „Козмо“ Неделчев- /бас/ и Даниел Джумалийски /ударни/.

До края на годината са предвидени още концерти в различни жанрове - джаз, рок джаз, фюжън, рок, метъл и др. На сцената ще се изявят популярни музиканти и групи като Венци Благоев, Димитър Карамфилов, Борис Петров, Радослав Славчев, Александър Славчев, Anekdot, Claymoreи др.

Целта на проекта е да популяризира музиката сред подрастващите посредством цикъла „Джаз за деца с Венци Благоев“, да обедини младите хора в Русе в името на изкуството и да утвърди нова традиция в града -ежеседмично безплатно музикално събитие на открито.