Зам.-кметът Димитър Наков присъства на откриването на медийния фестивал "Българската Европа"

понеделник, 12 декември 2016

Днес започна 16-тото издание на Медийния фестивал „БЪЛГАРСКАТА ЕВРОПА“ в „Канев център“. Форумът се организира на 12 и 13 декември 2016 г. от сдружение „Европейски пространства“, с подкрепата на Представителството на Европейската Комисия в България.

На откриването на събитието присъстваха  ръководителят на Представителството на Европейската Комисия в България Огнян Златев, председателят на Общински съвет – Русе проф. Христо Белоев, зам.-кметът „Устройство на територията“ инж. Димитър Наков, зам. областният управител на Област Русе Станимир Станчев,ректорът на РУ „Ангел Кънчев“ Велизара Пенчева, експертите Георги Лозанов, доц. Иво Драганов и други.

Инж. Димитър Наков поздрави организаторите на фестивала Цвета Ненова и Димитър Липовански за тяхната неуморна страст и желание този фестивал да се развива през годините. „Фестивалът успешно се провежда в продължение на 16 години като национално медийно събитие с международно участие, фокусиращо се върху значими теми“, добави зам.-кметът на Община Русе.